HUAWEI HG658 V2 Wireless Modem Kurulumu

Merhaba Arkadaşlar. Bu Yazımızda Huawei HG658 V2 Kablosuz Modem Kurulumunu Anlatıyoruz.
Huawei HG658 V2 kablosuz modemimizi kurmak için bilgisayarımızda internet tarayıcı açalım ve adres satırına 192.168.1.1 yazarak Enter tuşlayalım; kullanıcı adı ve şifre isteyen sayfa açılacaktır.

Kullanıcı Adı: admin
Şifre: superonline
yazarak oturum aç diyelim. Eğer hata alıyorsanız şifrenizi değiştirmişinizdir; değiştiğiniz şifreyi hatırlayamıyorsanız modeminizi resetleyerek varsayılan değerlere döndürebilirsiniz.
( Reset işlemini kısaca tarif edelim; modemde reset yazan çukura iğne ya da kürdan yardımı ile 8–10 saniye basılı tutup modemimizin tüm ışıkları söndüğünde basma işlemini bırakalım ve modemimizin tekrar hazır hale gelmesini bekleyerek tekrar internet tarayıcı sayfamızdan giriş adımlarını uygulayalım.)
Giriş yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. Burası modem arayüz şifremizi değiştirme işlemi yapacağımız kısımdır ve değiştirmek istiyorsak Değiştir butonuna tıklayarak yeni şifre ekranında yeni şifremizi yazarak oluşturabiliriz.
Değiştirmeden geçmek için İptal butonuna tıklayarak modem arayüzünün ana ekranına ulaşabilirsiniz.
Aşağıdaki ekranda yer aldığı gibi İnternet sekmesine tıklayarak kurulum sayfamıza giriş yapalım. Bu sayfada aynı zamanda kablosuz ve kablolu ağımıza bağlı aygıtların sayısını ve bu aygıtların MAC adreslerini görüntüleyebileceğimiz kısımlar belirtilmiştir. İşaretlenen kısımları tıklayarak bu aygıtları görüntüleyebiliriz.
Aynı zaman da yukarıdaki ekranda işaretlediğimiz bir diğer kısım da Kablosuz Ağ Ayarları kısmı ve buraya tıklayarak kablosuz ayarlarımızı yapılandırabiliriz. Karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir.
Yukarıdaki ekranda kablosuz ayarlarımızı nasıl yapılandıracağımızı açıklamalı olarak görebilirsiniz.

Şimdi kuruluma geçelim.

Ana ekranda İnternet sekmesine tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda işaretli alandaki internet hesabı ve şifresi kısmına internet servis sağlayıcınız tarafından verilen adsl kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek Kaydet butonuna tıklıyoruz ve ayarlarımızı kaydediyoruz. Ve artık modemimiz kurulmuş durumda.
Başarılı bir şekilde internet kurulumunu sağladınız artık gönlünüzce sörf edip tadını çıkarabilirsiniz.